Psikanalitik, Dinamik Psikoterapiler

Sinav KaygisiGeçmiş ne kadar geride kalmış olsa da bugünkü bizi kişiliğimizi oluşturan geçmiş yaşam deneyimlerimiz ve anılarımızdır.

Belki geçmişi geri getiremeyiz yada değiştiremeyiz ama bugün ki biz geleceğimiz olacaktır.Bu nedenle kişinin şimdiye kadar oluşturduğu sahte veya patolojik kişililiği üzerinde yapacağı onarım ve değişim süreci psikanaliz veya psikodinamik psikoterapilerle olabilir. 


Psikanalitik teori erken çocukluk yaşantılarını geçmiş yaşam deneyimleri ,bilinç dışının ve psikolojik gelişim dönemlerini vurgulayan bir kişilik kuramıdır. 

Freud’dan bu yana pek çok öğreti doğmuşsa da hepsinin ortak noktası intrapsişik yapıda kişiliğe ve değişimine yönelik çalışır.

Serbest çağrışım, rüya analizi ve transferans yoluyla rüyaların, arzuların ve direncin analiz edilmesi, çatışma ve travmaların su yüzüne çıkarılması, kısacası kişinin kendisine dair farkındalık kazanmasının sağlanması ive Kişilerin gelecek yaşamında ki büyük değişim ancak  psikanalitik ve psikodinamik tedavilerin ortak amacıdır.

Psikanalitik ve psikodinamik yaklaşım, farklı öncelikler ve insana ilişkin farklı yorumlar üzerinden gelişmiş bir disiplindir ve terapiye her kişinin geçmesi gereken, hayat değiştirici bir süreç olarak bakar ve bu bakış açısının bir yansıması olarak psikanaliz sürecinin uzun yıllar sürmesi şaşırtıcı değildir. 

Uzm. Psk.Dnş. Eğitim Uzmanı Ayşe YILMAZ

Randevu Almak İçin:

0( 212 ) 660 86 00

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

İrtibat Adresi

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Psikoloji Enstitüsü

Kartaltepe Mah. Pelinli Sk.
Melisa Apt. B Blok No: 26 D: 16
Bakırköy / İstanbul

+90( 212 ) 660 86 00 

+90( 532 ) 352 44 67

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ulaşım - Kroki

We Support RED CROSS

Web Analytics