Psikolojik Danışmanlık

Psikoloji NedirGeleneksel olarak insanlarımızın  başvurduğu bir yöntemdir. Yıllardır insanlık yaşam sürecinde engellerle karşılaşmış tek başına çözmek yerine bir bilene danışma ihtiyacı duymuştur.

Sorunları sağlıklı çözümlere ulaştırmak ve danışmanla birlikte içsel yeni keşiflerde bulunmak, hayatımıza ve kendimize dair yeni farkındalıklar yaratmak, yaşamımıza anlam katmaya yöneliktir danışmanlık.

Ne işe yarar? Amacı nedir?

Kişisel, Sosyal, Eğitimsel ve Mesleki konularda :, kısa süreli ve uzun süreli sorun yaşayan bireyler, grup, aile, iş yaşamı ve sistemler  üzerinde çalışır. kişilerin amaçlarını belirleme, karar verme, var olan problemlerini çözme ve ya nedene dayalı  çözüm yollarını tartışırken: Bunu gizlilik, güven ve mahremiyet sağlayarak,tarafsız ve kişilik haklarına saygılı bir şekilde yapmaya özen gösterir.

Danışmanlık süreci


Psikolojik danışmanlık, danışanların insanları, olayları  ve olup bitenleri olduğu gibi görebilme olgunluğuna erişmelerine yardımcı olur. Psikolojik danışmanın amacı telkin yada tavsiyelerde bulunmak değil, danışanın daha önce farkında olmadığı duygu, düşünce ve isteklerinin bilince ulaşma süreci içinde, kendisini anlamasına ve geliştirmesine yardımcı olmaktır.

Danışanların kendilerini iyileştirebilecek potansiyele sahip oldukları hedefine yönelik çalışma yürütülür.Bunu kendilerinin görerek , hayatı olduğu kabullenip, her şeyi kontrol edemeyeceklerini kabullenmelerine yardımcı olur.

Psikolojik danışma hizmeti gönüllük esasına göre yürütülür, İctenlik ve samimiyet odaklıdır.
Danışan,yaşamının sorumluluklarını almaya hazır ve değişime açıktır.Danışma seansları Danışan Odaklı olarak yapılır.

Ne zaman danışmanlığı  başvurmalıyım

Bireysel gelişim amacıyla, Güncel yaşamın getirdiği sorunlar ve sorumluluklar nedeniyle bu durumun farkında olan ve çözüm yolları arayan herkezin başvurabileceği bir destek sürecidir.

  • Ergenler ve çocuklar
  • Anne adayları
  • Evlilik veya ilişki danışmanlığı

Danışmalık sureci nasıl ilerler Merkezimize başvurduğunuzda   psikolojik danışmanlığa  yönelik merak ettiğiniz soruları sorabilir, merkezimiz, çalışmak istediğiniz uzmanız veya başka ayrıntılar ile ilgili bilgiler alabilir ve bir değerlendirme yapabilirsiniz

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

İrtibat Adresi

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Psikoloji Enstitüsü

Kartaltepe Mah. Pelinli Sk.
Melisa Apt. B Blok No: 26 D: 16
Bakırköy / İstanbul

+90( 212 ) 660 86 00 

+90( 532 ) 352 44 67

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ulaşım - Kroki

We Support RED CROSS

Web Analytics