Süpervizyon Grubu

Yazdır

Panik Atak, Panik Atak Belirtileri

Panik Atak%20Hastalari %20Nasil DavranirBu hastalar semptomlarinin siddeti nedeniyle siklikla hekime basvurmalarina ragmen, çogu kez, özellikle de atak esnasinda rastlanabilen kalbin hizli çalismasi (tasikardi), tansiyon yükselmesi gibi bulgular yüzünde panik bozuklugu tanisi atlanabilir. Aslinda bu hastalarin sikayetlerinin “psikiyatrik” olduguna ikna edilmeleri de güçtür. 

Hastalik; gögüs agrisi, çarpinti vb. gibi belirtilerle seyretmesine ragmen hastaligin özünde hastanin tarif ettigi yogun sikinti yer almaktadir. Sikinti tedavi edildiginde diger belirtilerde yatisacaktir. 

Hastalarin yasadigi “nöbet” korku ile benzerlik göstermekte ve hastalik beyindeki korku ile ilgili merkezleri, korkacak bir sey yokken kendi kendine çalismaya baslatmakta ve sikayetler böylece ortaya çikmaktadir. Tekrar nöbet gelirse kaygisi ile ortaya çikan sokaga tek basina çikmama gibi davranislar aslinda kaygiyi artirmaktan ve kuvvetlendirmekten baska bir ise yaramazlar. 

Panik bozuklugu, çogu kez, depresyon, diger anksiyete bozuklukları, kisilik bozuklukları ve alkol ve madde bagimliligi ile birliktelik gösterebilir.

Uzman Psikolog Yücel SÖZER

Randevu Almak İçin:

Telefon0 212 660 86 00

 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

İrtibat Adresi

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Psikoloji Enstitüsü

Kartaltepe Mah. Pelinli Sk.
Melisa Apt. B Blok No: 26 D: 16
Bakırköy / İstanbul

+90( 212 ) 660 86 00 

+90( 532 ) 352 44 67

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ulaşım - Kroki

We Support RED CROSS

Web Analytics