Uzman Klinik Psikolog Derya Öztürk

Psk Derya Ozturk

Adı Soyadı: Derya Öztürk

Profesyonel Destek Verdiği Alanalar:  Çocuk odakli aile danismaligi, Bireysel Danışmanlık, Kaygı Bozuklukları, Depresyon     

Ünvanı: Uzman Klinik Psikolog 

 

Ataköy Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesinde lise eğitimimi tamamladı. 2011 yilinda Fatih Üniversitesi 5 yıllık Psikoloji Bölümünü 4 yılda bitirdi. Lisans eğitimi sırasında çeşitli kurumlarda stajlar yaptı.

Anaokullarında  psikolog olarak çalışti. 2013 yılında yüksek lisansını yapmak üzere Londra Middlesex Üniversitesinde Uygulamalı Klinik Sağlık Psikoloji bölümüne başladı. 2014 yilinda İstanbul Tıp Fakültesi Diyabet ve Psikiyatri Kliniğinde Türk diyabet hastalarında depresyonun gelişmesinde erken maladaptif şemaların rolünü araştırmak için 2 ay saha çalışması yaptı.

Öğrenimini devam ettirdiği sırada farklı alanlarda eğitimler aldı; Psikolojik Testler Derneğinden Film İzletileri ile Yetişkin Psikopatolojisi Eğitimini          (2009), Psikoloji Organizasyonları ve Eğitimleri Merkezinde Prof. Dr. Kültegin ÖGEL’den Farkındalık (Mindfulness)Terapisine Giriş (2011), Bilgelik Enstitüsünde, Doç. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimini (2011-2012), Aile ve Toplum Eğitimi Derneğinden, Aile Danışmanlığı 1. düzey Eğitimini (2012), Türkiye Yeşilay Cemiyetinden 1.Basamak Bağımlılık Eğitimi (2015) tamamladı.

MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Değerlendirme eğitimini Akademik Klinik Uygulamalar ve Psikolojik Araştırmalar Derneğinde, Yard. Doç. Dr. Zümra Özyeşil Atalay’dan almistir.

Ayrıca Psikoloji Eğitimleri ve Terapileri Derneği tarafından düzenlenen  Çocuk Testleri Eğitimini (Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Benton Kognitif Fonksiyonlar Ve Görsel Hafıza Testi,Por teus Labirentleri, Catell 2A Zeka Testi (Catell culture free intellegence test), Gessel Testi, Metropolitan Okul Olgunlugu Testi, Peabody Kelime Anlama Testi, Goodenough –Harrıs Bir İnsan Çiz Testi, Frostig) Uzm.Psk.Selen Ayas’dan aldı. 

 

Projeler-Yazilar 

 

•Cognitive Behavioral Approach to Treat Drug and Alcohol ( Madde ve Alkol Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Yaklaşım), 2014

•Health Behavıor Daıry Project (Sağlık Davranışı Günlüğü Projesi), 2014

         Health Promotion Leaflet (Sağlığın Teşviki ve Geliştirilmesi Broşürü), 2014

•Biofeedback Techniques in Treatment of Headache (Baş Ağrısı Tedavisinde Biofeedback Teknikleri), 2014

 

İş Tecrübeleri-Stajlar 

•İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği ve Diyabet Kliniğinde saha çalışması (Mayıs-Temmuz, 2013)

•Tomurcuk Anaokulu, Umut Oyun Bahçesi Anaokulu ve Yeni Kuşak Yetenek Geliştirme ve Oyun Merkezinde Okul Psikoloğu (2011-2013)

•Nöropsikiyatri Hastanesi (2011,staj)

•Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (2011,staj)

•Deren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi(2011,staj)

•Türkan Sabancı Görme Engelliler İÖO ve İş Okulu(2011,staj)

•Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu(Bahçelievler) (2010,staj)

•Emin Eller Anaokulu(2010,staj)

•Bahar Anaokulu(2010,staj)

•Bakırköy Rehberlik ve Araştırma Merkezi (2010,staj)

•Florya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu(2010,staj)

•Okmeydanı Darülaceze(2010,staj)

 Randevu Almak İçin:

0( 212 ) 660 86 00

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

Module 1

Kurumsal Danışmanlık

Module 2

Eğitim Danışmanlığı

Module 3

Aile Danışmanlığı

İrtibat Adresi

Bakırköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Psikoloji Enstitüsü

Kartaltepe Mah. Pelinli Sk.
Melisa Apt. B Blok No: 26 D: 16
Bakırköy / İstanbul

+90( 212 ) 660 86 00 

+90( 532 ) 352 44 67

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Ulaşım - Kroki

We Support RED CROSS

Web Analytics